Nástěnka       Co je storytelling       O nás       Nabízíme       Projekty       Události       Kontakty      Galerie      About us (ENG)

Newsletter

festival Storytelling!   |   Storyslam   |   Příběhové kavárny   |   Příběhové knihovny   |   Klub vypravěčů   |  Storytelling do škol!   |  Tisíc a jedna Olomouc       

Tisíc a jedna Olomouc

Napadlo vás někdy, že tohle město je obrovská mapa příběhů, do které přibývají den co den nově označená místa? Mapa roste s vašimi příběhy, příběhy vašich přátel a rodiny, ale i s příběhy všech, kteří tu bydlí nebo jen projíždějí... Tito lidé tady totiž něco prožijí, něco vidí, něco cítí a vytváří tak každou minutu další z tisíce bodů na mapě olomouckých příběhů.

Přijďte poznávat Olomouc jinak, než jste zvyklí, a prožijte jeden ze svých příběhů, třeba právě ten tisící a jeden společně. Vytvořte si další body ve vaší vlastní mapě Olomouce a přidejte tam příběhy vašich sousedů. Poznejte ulice Olomouce tak, jak je vidí jiní a dovolte městu, aby se vám měnilo před očima. Najednou bude úplně nové a tak dobrodružné, jako když se hrají bojovky na letním táboře.

Pokud znáte Olomouc tak dobře, že už se ani nedíváte kolem sebe, když jdete po ulici a cestu byste zvládli i poslepu... Pokud Olomouc ještě moc neznáte, ale lákají vás všechny její tajné uličky... Pokud máte Olomouc prošlápnutou a stále vás baví objevovat něco nového... Městská hra Tisíc a jedna Olomouc je právě pro vás. Čeká vás procházka městem se spoustou stanovišť a plnění drobných úkolů. Čekají vás oživlé příběhy všech těch, které s vámi pojí zážitky z jednoho města. Vašeho města. Čeká vás hra. A hra je přece zábava. Tak si s námi pojďte hrát!

Jak se zapojit do hry?
Pomozte nám najít 1000 příběhů spojených s olomouckými ulicemi, domy, parky… a zapojte se tak do městské hry, která přinese nový pohled na známá i neznámá místa po celém městě! Oslovte svoje babičky, tetičky, bratrance i kamarády, jejichž historky máte rádi, a prostě nám je práskněte! I váš příběh se stane součástí městské hry s názvem Tisíc a jedna Olomouc v produkci Divadla na cucky!

Návod je jednoduchý:

  1. Zamyslete se, koho vlastně v Olomouci znáte, ať už jsou to rodáci nebo přistěhovalci, kteří podlehli půvabu města.
  2. Zamyslete se znovu a zkuste si vzpomenout, co jste si od nich vyslechli za historky, vzpomínky nebo momentky z olomouckých ulic, parků nebo skrýší.
  3. Vyberte mezi nimi ty, jejichž příběhy a vzpomínky vás oslovily nejvíc. Může jít o historky zábavné, historické, dojemné, úplně nepochopitelné nebo třeba tajemné, prostě jakékoliv!
  4. Setkejte se s těmito lidmi doma, v kavárně, v kině nebo prostě jen tak na ulici, zkuste jim připomenout příběh, který vás kdysi zaujal, nechte si jej znovu povyprávět a řekněte vypravěčům, že tato historka, vzpomínka nebo zážitek prostě musí být součástí městské hry!
  5. Práskněte nám příběh! Sepište ho, nahrajte ho, namalujte ho, vyfoťte nám fotoromán podle příběhu, prostě ho dostaňte k nám! (e-mail: prasknipribeh@gmail.com) do 30. března 2015
  6. Když už jste v tom všem hledání, pošlete nám i VÁŠ příběh, určitě jste si na nějaký při tom všem pátrání vzpomněli…

Náš sběr příběhů vyvrcholí ve chvíli, kdy jich budeme mít rovnou tisícovku. Z tisíce vašich vzpomínek, momentek a historek vybereme ty nejlepší a podle nich vytvoříme městskou hru se spoustou stanovišť, kde si svoje příběhy budete moct sami zahrát, projít si jejich světem, zhlédnout je jako divadlo v ulicích a porvat se s nimi stejně jako v pořádné bojovce. Prověřeno v Plzni, Brně a na různých jiných místech na světě.

Do projektu je možné zapojit se také jako aktivní dobrovolník a pomoci tak se sběrem příběhů a s realizací Městských her. Stačí nás kontaktovat na tomto e-mailu: prasknipribeh@gmail.com.

Premiéra městské hry Tisíc a jedna Olomouc proběhne 8. května v rámci zahájení festivalu Divadelní Flora.

Projekt pořádají Divadlo na cucky, Storytelling o.s. a Brno hraje na city.

Storytelling o.s., info@story-telling.cz, +420 728 538 137 | www.story-telling.cz | design Adéla Sobotková | programming Zdeněk Vévoda