Nástěnka       Co je storytelling       O nás       Nabízíme       Projekty       Události       Kontakty      Galerie      About us (ENG)

Newsletter

Inscenace   |   Workshopy   |   Školám   |   Firmám
Storytelling v divadle
  |   Vaše příběhy      

Inscenace

Já, Láďa
Tajemství Jižáku
Cesta do příběhu
Příběhy přes bariéry
Karel z Čech
Divadlo Lampion: Malá indiánka
Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2016
Interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci: Něžnost poznání
Slovosledi a Spolek Dcery 50. let: Zrezivělé dětství
Slovosledi: A všecko je to pravda!
Svět podle Čapka
Slovosledi: Pohádky Slovosledí babičky
Slovosledi: Diagnóza: Poezie
Regenerace
Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2015
Farmářské pohádky
Sídliště z plechu
Slovosledi: Žiju ve slumu
Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2014
Slovosledi: Všichni Teigeho muži
Slovosledi a Studio Damúza: Budíme češtinu
Studio Damúza: První dáma platí, druhá leze z gatí
Divadlo na cucky: Jsem nebe


Já, Láďa

Nejbohatší nevěsta v Praze, Milada Topičová, odjíždí na léto do Norska. Je to dárek k jejím 16. narozeninám. Dárek, který jí nadobro změní život.
Živé nakladatelství Storytelling CZ uvádí vyprávěnou knihu o Miladě Blekastad Topičové. Na základě jejích vzpomínek vás v 7 kapitolách provedeme dětstvím slavné komenioložky, uznávané překladatelky a agentky česko-norské vzájemnosti ještě předtím, než získala všechny tyto záslužné přídomky. Pojďte s námi pozorovat dění v jedné z nejzámožnějších a nejvlivnějších nakladatelských rodin v Praze z Ládina dětského podhledu a dost možná si tak uděláte obrázek, proč se šestnáctiletá slečna vydala až na pomyslný konec světa.
Inscenace vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Elg, z.s. jako doprovodný program k výstavě Neviditelný most. Milada Blekastadová 1917–2003 a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.


Dramaturgie: Petr Pláteník
Vypráví: Eva Burešová a Markéta Holá


Tajemství Jižáku

Příběhy z Jižního Města a Chodovské tvrze. Denně chodíte těmi stejnými ulicemi, kolem stejných domů, ale víte vlastně, jak se tu ocitlo obrovské sídliště a uprostřed něj vodní tvrz bez vody? Vyprávění, hry a procházka v parku s odkrýváním tajemství vašeho sídliště, pro rodiny s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se zaposlouchá.


Lektorka: Barbora Schneiderová
Vypráví: Matěj Záhořík a Markéta Holá
Představení se odehrává na Chodovské tvrzi.
Připraveno ve spolupráci s KC zahrada.

 

[ home ]


Cesta do příběhu

Cesta do příběhů přiblíží dětem hravou formou zajímavé dětské knížky, pohádky a autorské příběhy a ukáže jim, že číst je veselá a dobrodružná pouť do vlastní fantazie, kterou může podniknout úplně každé dítě! Knihy, vyprávění, hry a společné vymýšlení. 90 minut, na vlnách dětské představivosti.

Průvodci: Dominika Šindelková a Ema Jurková

Divadelní dílny probíhají jednou za měsíc a při každém pohádkovém setkání představí svému malému publiku jednu knížku. Nejdříve se děti seznámí s hrdiny této knihy, uslyší část příběhu a pak se formou her zapojí do pohádkového dění. Užijí si společně spoustu legrace, nakreslí si třeba i nějaký obrázek a hlavně se projdou celým světem knížky!
Cestu do příběhu spolu připravují Divadlo na cucky a Storytelling o.s.

 

[ home ]


Příběhy přes bariéry

Osobní příběhy čtyř vypravěčů. Životní osudy těch, kteří mají kvůli tělesnému handicapu cestu značně ztíženou. Ne hrdinové. Ne slaboši. Ne chudinky. Ne superstar. Bojovníci.


Lektoři: Barbora Schneiderová, Matěj Záhořík
Vypráví: Kristýna Mlejnková, Václav Uher, Jiří Hovorka, Michal Prager

 

[ home ]


Karel z Čech

Karel IV. z masa a kostí. Vypravěčská inscenace otevře brány dětské představivosti a vezme žáky na epochální výlet do 14. století. Jak vypadaly České země v době vrcholného středověku? Jak žili obyčejní lidé a čím byl Karel IV. neobyčejný?

Dobové nálady, myšlenky, strasti i radosti na pozadí příběhu velkého panovníka v jednom království. Téměř neuvěřitelná „historická pohádka“ pro zvídavé školáky 4.–6. tříd ZŠ plná vyprávění, dobových písniček a podivných příhod.


Lektorka: Dominika Šindelková
Vypráví: Dominika Šindelková a Ivan Urbánek
Premiéra: 10. 5. 2016 v Krajské knihovně Vysočiny, Havlíčkův Brod

 

[ home ]


Divadlo Lampion: Malá indiánka

Usedněte s námi do vyhřátého teepee a vyslechněte prastarou legendu o tom, jak vznikl svět pod indiánským nebem, o zemi plné lesů, jezer a plání přeplněných stády bizonů, a také o malé indiánce, kterou nic netěšilo. Zahrajte si s námi hry a pomozte nám probudit její smysly, aby objevila krásu světa.

Interaktivní inscenace pro nejmenší děti v ateliéru Divadla Lampion.

Inscenace vznikla ve spolupráci Divadla Lampion se spolkem Storytelling. Mezinárodní pojem „storytelling“ neznamená jen vyprávění příběhů, ale je také specifickou divadelní disciplínou, která rozvíjí představivost vypravěčů i diváků.

Určeno pro malé diváky od 3 do 5 let. Vstupenky nakupujte pouze pro své děti. Doprovod dětí vstupné neplatí!


Lektorka: Barbora Schneiderová
Vypráví: Eva Burešová a Marie Švestková
Délka představení: 40 minut
Premiéra: 18. 3. 2016 v Divadle Lampion

 

[ home ]


Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2016

Jakou moc mají sny? Existuje příběhový superhrdina? Kdo je největší komixový záporák všech dob? Proč sedlat koně do Ruska? Je v pořádku „vymítání ďábla“ a co v životě chybí Oljunidovi? To a mnohé další v dokumentární sekvenci ze života Slovosleďů ve volné přírodě.

Bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů. Humor jako prostředek kavárenské psychoterapie. Obyčejná dobrodružství stále dokola prožívaného.


Lektor: Matěj Záhořík a kol.
Vypráví: Barbora Schneiderová, Dominika Šindelková, Markéta Holá, Jiří Šmirk, Monika Hillebrandová
Premiéra: 30. ledna 2016, Galeryje 9, Brno

 

[ home ]


Interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci: Něžnost poznání

Inscenace přináší osudy 4 vědkyň, které napříč dějinami od dob starověké Alexandrie až po blízkou budoucnost hledaly smysl života v poznání a jeho prohlubování, i když právě rozum mnohdy radil dát ruce pryč a věnovat se třeba domácnosti. Příběhy, které mění chladný vědecký svět v pohádkovou krajinu, nepřátele žen za katedrou i před ní v komiksové antihrdiny a nakonec přináší i poznání, že vychovávat děti, získávat Nobelovy ceny a mít milujícího partnera není ani ve vědě žádné sci-fi.

Hypathia, Marie Sklodowská, Dana Drábová a Červená karkulka z budoucnosti, bojující se zlým Klimatickým vlkem.
Koprodukční projekt Spolku Storytelling a Univerzity Palackého v Olomouci.


Lektorka: Dominika Šindelková
Vypráví: Markéta Nyklová-Ondrová, Zuzana Zímová, Ema Jurková, Dominika Šindelková

 

[ home ]


Slovosledi a Spolek Dcery 50. let: Zrezivělé dětství

Může dětství zrezivět? Pokud ze dne na den zmizí z našeho života milovaná bytost, pak se strojek v hodinkách dětství zasekne a všechno je najednou jiné. Vyprávění o dětech, jejichž rodiče se v 50. letech 20. století stali obětí politických procesů. O jejich dětských snech a přáních a o tom, jak jiný je svět, do kterého jsme se narodili my.

Vypravěčská inscenace je složena ze skutečných příběhů a vykresluje dobu ze vzpomínek pamětníků takovou, jaká doopravdy byla. Vypravěčky zavedou studenty do prostředí nesvobody a představí pocity podobně starých i mladších dětí z doby 50. let 20. století. Studenti tak budou mít možnost prostřednictvím osudů neznámých hrdinů lépe porozumět tomu, jak vypadal život v době totality, a porovnat ho s tím, co znají dnes v demokratické zemi.


Lektorka: Barbora Schneiderová
Vypráví: Markéta Holá, Petra Horváthová, Eva Burešová
Délka: 45 minut

 

[ home ]


Slovosledi: A všecko je to pravda!

Bezbřeze fantastické vyprávění na divadle podle romských pohádek.

„Za týden přijde nejmladší bratr k jednomu kameni. Kouká, z kamene je udělána husa. Protože byl unavený, usedl na ni. Jak na ni sedl, vznesla se s ním tři sta metrů, ta kamenná husa. Byla to totiž jeho babička. Byla tak silná, že když udeřila zobákem do skály, vylomila do ní díru.“ Nevěříte? To ještě nic není. A všecko je to pravda! Jen si to nechte vyprávět.


Lektor: Barbora Schneiderová
Dramaturgie: Helena Kebrtová
Vypráví: Eva Burešová a Marie Švestková

 

[ home ]


Svět podle Čapka

Cesta do životních příběhů géniů, kteří prožili československý rozkvět, ale i podzim. Umělci a politici, politici a umělci – jak vlastně žili? Nyní hrdinové stavění na piedestal, kým skutečně byli ve své době? Karel s Josefem nebo Peča a Kičínek? Je Masaryk Dušín nebo Rikitan? A co znamená, když dívce nabídne banán? Zkrotí náš superhrdina bolest nebo spáchá atentát? Víte, že se pátečníci scházeli ve čtvrtek? A koukáte na to, abyste byli?

Brněnský tým vypravěček pod lektorováním Matěje Záhoříka připravoval několik měsíců inscenaci pro druhý stupeň ZŠ. Inscenace s pracovním názvem Čapkův svět se zaměří nejen na život a dílo veleliteráta Karla Čapka, ale též na dějinné události, jichž byl svědkem, a na osobnosti, bez nichž by první republika možná nebyla tím, čím bývala.


Lektor: Matěj Záhořík
Vypráví: Jana Holubová, Veronika Pospíšilová, Anna Čonková a Dominika Šindelková

 

[ home ]


Slovosledi: Pohádky Slovosledí babičky

Vypravěči souboru Slovosledi vypráví pohádky, co vám na očích uvidí.
Stále se měnící pásmo pohádek a příběhů pro menší i trochu větší diváky okořeněné písničkami a kdo ví čím ještě - to musíte zažít!


Vypráví: Dominika Šindelková, Markéta Holá,, Jiří Šmirk, Matěj Záhořík

 

[ home ]


Slovosledi: Diagnóza: Poezie

A nemysli si, že Tě zradím! - takto končí jeden z mnoha dopisů básníka Jiřího Ortena básníkovi Ivanu Blatnému. Rozhodli se, že si na den Ortenových dvacátých narozenin 30. srpna 1939 společně pustí plyn. Tito dva mladí muži žili v očekávání vydání prvních sbírek a velmi brzo se měli stát těmi nejvýraznějšími básníky své generace. Trpěli ale tou nejvíce zničující diagnózou zvanou Poezie.

Příběhová mozaika motivů a témat ze života Jiřího Ortena a Ivana Blatného nazkoušená metodou storytellingu. Vypravěčský pokus přiblížit se duši básníka.


Lektor: Barbora Schneiderová
Vypráví: Markéta Holá,Matěj Záhořík
Dramaturgie: Petr Pláteník
Premiéra: 4. září, Divadelní festival Kutná Hora

 

[ home ]


Regenerace

Regenerace označuje nejen proces opravy poškozených tkání, ale i nahrazení ztracených tkání, orgánů nebo končetin. U rostlin zprostředkovávají obnovu meristémy (dělivá pletiva), u živočichů buňky, které mají dělivou schopnost. Lidé mohou regenerovat svou mysl prostřednictvím naslouchání příběhů, u kterých zapomenou na své běžné starosti a jejich myšlenky se oddělí od reality. Proces příběhové regenerace spočívá ve vzpomínání, vymýšlení a hraní si. Důležitou součástí je smysl pro humor, sebeironie a schopnost povznést se do nečekaných výšin.

Regenerační a mezigenerační vyprávění, čtení a improvizování vás zavede doprostřed osobních příběhů několika vypravěčů, u kterých nikdy nevíte, jestli si zrovna vymýšlí a nebo vzpomínají. Jedinečné příběhové vystoupení účastníků kurzu Storytellingu v Centru Elpida.


Lektor: Barbora Schneiderová
Vypráví: účastníci kurzu Storytelling v Centru Elpida

 

[ home ]


Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2015

Moravská sekce:
Ostře sleďované vyprávění o modři ptáků, výpravách za dospělostí a pravých nefalšovaných úderech na komoru.
Spíž. Nebeskou bránu.
Zachrání tě drak? Láska? Napětí? Ano?


Česká sekce:
Taky jste si "to představovali trochu jinak"? Tři příběhy o tom, jaký může být útěk od reality. Nebo taky útěk do reality. Kdoví.

Bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů. Humor jako prostředek hospodské psychoterapie. Obyčejná dobrodružství stále dokola prožívaného.


Storytelling: Matěj Záhořík, Barbora Schneiderová
Vypráví: Dominika Šindelková, Markéta Holá,, Jiří Šmirk, Matěj Záhořík, Eva Burešová, Jana Burešová a Marie Švestková
Premiéra: moravská sekce 31. ledna 2015, Galeryje 9, Brno; česká sekce 15. dubna 2015, Strašnické divadlo, Praha

Fotogalerie

 

[ home ]


Farmářské pohádky

„Ve světě za devatero skládkami, devatero ropnými skvrnami a devatero, devatero, devatero pohozenými odpadky a nedojedenými obědy vládne čarovná královna Ekologie. Uprostřed jejího království leží malá stodola s velikým pokladem.“
„Zlato?! Peníze?! Čokoláda?“ „To hledala bys marně, Cecilko. Sladká mrkev, sklenice čerstvě nadojeného mléka, ale hlavně veliká legrace. Nevěříš? Tak to ti asi nebudu vyprávět, co dělají zvířátka, když se farmář nedívá. A víš, proč ten chleba, když ho vytahuješ z pece, tolik voní? Chci ti jen povídat o tom, co všechno můžeš vidět, když pořádně otevřeš oči, ty moje krátkozraké telátko!“
Cecilka ale mámě nevěří, jejím pohádkám se směje a nimrá se dál ve svém talíři. Proto je na čase udělat malé kouzlo! Když princezna políbí žabáka, on se změní v krásného prince. Nevíme, jak to královna Ekologie udělala, ale Cecilku čeká mnohem větší proměna! Nevěříte?


Krátké storytellingové pohádky pro mateřské školy a první a druhé třídy ZŠ zavedou děti do světa, ve kterém lidi umí mluvit se zvířaty, poslouchají, co jim říká příroda, a vidí věci, které většina lidí nevidí. Hlavním cílem pohádek je posílit povědomí o ekologickém způsobu života a rozvíjet zodpovědnější chování vůči přírodě u dětí, především v době, kdy se z nálepek EKO a BIO dělají mytičtí strašáci. Krátké pohádkové příběhy a dobrodružství z farmy spolu s interaktivními mezihrami dětem ukáží, jak jednoduché je žít život v souladu s přírodou, i když bydlí ve velkém městě, jak velký může být malý krůček ke kontejnerům na tříděný odpad a jak je důležité, dobře se starat o zvířata a půdu, která nás živí. V hlavní roli všech nadpřirozených bytostí příroda sama!


Storytelling: Barbora Schneiderová
Režijní spolupráce: Johana Vaňousová

Vypráví: Dominika Šindelková, Barbora Schneiderová
Premiéra: 9. října 2014, kemp Sedmihorky

Fotogalerie

 

[ home ]


Sídliště z plechu

Kdo, co a jak vám může vyprávět o domech, ulicích a lidech na Čerňáku? Ten, kdo tam žije. Vypravěči ze sídliště, vaši sousedi a kamarádi. Ti, které potkáváte každý den v tom samém autobuse nebo v té stejné sámošce. Příběhy z pražského sídliště Černý Most vznikly ve spolupráci Storytelling o.s. a Plechárna Černý Most.

Autorka projektu: Michaela Hečková
Storytelling: Barbora Schneiderová
Produkce: Tereza Němečková
Fotografie: Jan Bartoněk
Grafika: FUNKFU.NET
Vypráví: Monika Hillebrandová, Pavel Trefný, Jan Košťák, Michal Prager a Jiří Broum

Premiéra: 19. září, festival Street for Art, Praha

Reportáž:

"Sídliště z plechu je příklad komunitního projektu, který může právě na Černém Mostě dobře zafungovat. Hledání místní identity, definování problémů a sdílení pocitů spojených s místem je snadné díky příběhům, které účinkovaly na publikum ze sídliště, i na ty, kteří do stanu vztyčeného mezi paneláky přijeli z jiných čtvrtí." Celý článek si můžete přečíst nebo poslechnout zde.

Fotogalerie (foto: Jan Bartoněk, Jakub Hrab)

 

[ home ]


Slovosledi: Žiju ve slumu

„Jmenuju se Jonny. Je mi 10. Nebo možná 11, to nikdo přesně neví. Pracuji v prádelně. Můj mladší brácha mě trochu učí číst, chodí totiž do školy. A jednou bude manažer. Velký manažer. A budeme spolu hrát fotbal celé dny, na opravdovém stadionu a ne jen tak na ulici, na to se moc těším.“

Příběhy dvou bratrů a jejich kamarádů ze slumu Čalantika v hlavním městě Bangladéše. Jak žijí v multi-miliónovém městě Dháka v chudých chatrčích a o čem nejvíc sní.
Inscenace Storytelling o.s. vznikla ve spolupráci s ADRA o.p.s. metodou storytellingu.


Storytelling: Barbora Schneiderová

Vypráví: Dominika Šindelková, Jan Bartoněk
Premiéra: 22. srpna, festival UNITED, Vsetín

 

[ home ]


Slovosledi: Ve vlastní šťávě: 2014

Slovosledi ve vlastní šťávě aneb když vypravěči vypráví příběhy o sobě v první osobě. A nebo o Jardovi. Nebo o tom, proč vousy rostou jenom chytrým lidem. O holkách a poštolkách. Kdo a proč plakal v kanceláři newyorské letištní ochranky. A jak se zakládají kapely. Či může žít ideální žena s ideálním mužem? A víte vůbec, co za banditu je takový cukr?

Bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů, tak jak ho znáte ze života. Humor jako prostředek hospodské psychoterapie. Obyčejná dobrodružství stále dokola prožívaného.


Storytelling: Barbora Schneiderová

Dramaturgie: Petr Pláteník
Vypráví:
Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík, Jiří Šmirk, Eva Burešová, Jana Burešová a Marie Švestková

Premiéra: moravská sekce 1. února, Galeryje9, Brno; česká sekce 14. března, Nostalgická myš, Praha

Fotogalerie (foto: Klára Židková, Dagmar Hájková)

 

[ home ]

 

Slovosledi: Všichni Teigeho muži

20. léta 20. století.
Mondénní a neodolatelná asonance se snoubí s metaforou, tím galantním světákem.
Když zazvoní třicet budíčků, probouzí se umění života – poetismus a všichni jeho muži.
Jací vlastně byli?

„Na tváři lehký žal, hluboký v srdci smích.“

Možná tvořili denně a nebo jen na cestách. Psali si básně tužkou na hospodské účtenky nebo jen perem v poklidu své pracovny. Ženy je nejspíš obdivovaly a dost možná i velmi milovaly.
Jak vlastně žili, když poetismus mizel a oni byli ještě tak mladí?

Karel Teige, Jaroslav Seifert, Konstantin Biebl, Vítězslav Nezval, Vladimír Holan a Toyen.

Storytelling: Barbora Schneiderová
Vypráví: Dominika Šindelková, Eva Burešová, Matěj Záhořík, Jiří Šmirk a Milan Cimerák
Premiéra: 18. února 2013, Kabinet múz, Brno

Teaser k inscenaci:

Trailer k inscenaci:

Recenze:

„Storytelling prý není divadlo. Není ale ani ničím, co něčím je, a není divadlem. Vlastně ano. Je storytellingem. Je vyprávěním příběhu, jak je známě z mnoha vypravěčských tradic, například z té naší, ale v mongolských jurtách lze pod hvězdným hávem sametu vyslechnout podobné příběhy.“ Celý článek zde

„Slovosledi vytvořili inscenaci o poetistických umělcích s cílem nehrát ji jen na jevišti v divadle ve večerních hodinách. Ale s cílem rozjet se s ní do škol. Hrát ji žákům a studentům. Infikovat je, nakazit je virem poetismus.  Dostat jim ho do krve, pod kůži. To vše hravou formou na pomezí mezi herectvím a vyprávěním, na rozhraní skutečnosti a přípustné míry fantasie.“ Celý článek zde

Rozhovor s Matějem Záhoříkem a Barborou Schneiderovou na Radiu Wave zde

Fotogalerie (foto: Tomáš Sajdl, Jan Bartoněk)

 

[ home ]

 

Slovosledi a Studio Damúza: Budíme češtinu

Karel Hynek Mácha, Josef Jungmann a Magdalena Dobromila Rettigová.

Tři národní buditelé a jejich osudy.

Výlet do příběhů a her z doby, kdy se čeština ztrácela a strádala, kdy zněla tak málo a potichu. A právě tehdy se našlo mezi Čechy několik hrdinů a hrdinek, kteří si dali za úkol češtinu zachránit a rozhojnit! Hříčkami, vymýšlením nových slov, básněmi, říkadly a dokonce i recepty! A budili ji tak dlouho, dokud nestála zase na nohou, znova krásná, zpěvná a s kudrlinkami. Znovu sebevědomá, jako národ, který jí promlouval, myslil a literaturu psal.

Interaktivní storytellingová inscenace plná her pro žáky 3.–6. tříd.

Spolu se třemi vypravěči si žáci vyzkouší, jaké to mohlo být v době národního obrození. Pomocí příběhů si děti lépe představí dané období a snadněji si zapamatují informace. Příběhy jsou proloženy hrami, ve kterých si žáci na vlastní kůži vyzkouší být pravým buditelem! Zábavné příběhy a rozvíjení představivosti pro děti, hravý a funkční způsob předání znalostí pro jejich učitele a učitelky.

Storytellingový projekt Budíme čestinu si klade za cíl srozumitelnou, interaktivní formou seznámit žáky 1. stupně základních škol s tématem národního obrození a jeho vlivu na vývoj české kultury. Tvůrci si uvědomují, že tato etapa českých dějin není nejoblíbenější látkou učitelů ani žáků, pro které je to období příliš složité a nezábavné. Proto chce projekt dokázat, že se o národním obrození a o počátcích české státnosti může mluvit srozumitelně a zábavně zároveň

Storytelling: Barbora Schneiderová
Dramaturgie: Petr Pláteník
Vypráví: Eva Burešová, Marie Švestková a Matěj Záhořík
Premiéra: 4. září 2013, Staré purkrabství, festival VyšeHrátky, Praha

Fotogalerie (foto: Karolína Jansová, Kateřina Mikešová)

 

[ home ]

 

Studio Damúza: První dáma platí, druhá leze z gatí

Autorský projekt vytvořený metodou storytellingu.

Příběhy. Vyprávění příběhů. První dámy - ženy ve stínu svých mužů, ženy vedoucí své muže, ženy (bez)mocné. Měly ony vlastně rády oslovení první dáma?

Vyprávění o osudech čtyř významných žen svých mužů. Inscenace nazkoušená metodou storytellingu, herečky přestávají hrát a stávají se autorkami a vypravěčkami příběhů. Eva Braunová, Jacqueline Kennedyová Onassisová, Ťiang Čching, Charlotta Garrigue Masaryková.

Projekt vznikl s laskavou podporou:  Hlavního města Praha a MK ČR

Storytelling: Barbora Schneiderová
Vypráví: Johana Vaňousová, Eva Burešová, Jana Burešová, Marie Švestková
Hudba: Jan Plíhal
Premiéra: 21. února 2012, Řetízek, DAMU, Praha

Trailer k inscenaci:

Recenze:

„Představení sršelo jak vtipem a romantikou, tak syrovostí historických faktů, jako dopady Mao Ce-tungovy vlády nebo smrt J. F. Kennedyho. Prostřednictvím improvizovaných gagů se podařilo pobavit publikum, a já upřímně žasla nad sílou jejich vyprávění.“ Celý článek zde

„Inscenace není jen nějakou naučnou přednáškou, ale dává nám možnost začít přemýšlet trochu jiným způsobem o historii i o sobě samých.“ Celý článek zde

Fotogalerie (foto: David Borozidis)

 

[ home ]

 

Divadlo na cucky: Jsem nebe

Inscenace Jsem nebe byla nazkoušena metodou storytellingu neboli vyprávění. Tato nepříliš známá divadelní disciplína otevírá dveře do jiného pojetí lidských osudů a příběhů. Herci přestávají hrát, opouštějí své role a vystupují sami za sebe, vracejí se k tradici vypravěčství. Diváci se ocitají ve světě čtveřice žen, které dokázaly přijmout zodpovědnost samy za sebe a jít za svým cílem. Jsem nebe je jejich osobní mantrou, kterou si opakují stále dokola ve chvílích, kdy nejvíce potřebují cítit jistotu samy v sobě. Nebe je spojuje jako klenba jejich příběhů.

Judit, Julia Pastrana, Emily Dickinson, Lolo Ferrari

Storytelling: Barbora Schneiderová
Vypráví: Ema Jurková, Dominika Šindelková, Simona Vičarová, Zuzana Zapletalová
Scéna, hudba: Petr Jakšík
Premiéra: 13. prosince 2011, Divadlo Konvikt, Olomouc

Trailer:

Recenze:
„Princip storytellingu je ojedinělá epická, performativní forma, jakou lze vyprávět příběh na jevišti. Postavy v ní téměř neexistují, vypravěč o „své postavě“ rozšafně a s nadhledem hovoří ve třetí osobě. Povětšinou děsivě rozvráceným osudům či událostem, které je formují, přidávají lehkost.“ Celý text zde

Fotogalerie (foto: Jan Hlavsa, Klára Židková)

 

[ home ]

 

Storytelling o.s., info@story-telling.cz, +420 728 538 137 | www.story-telling.cz | design Adéla Sobotková | programming Zdeněk Vévoda