<

Nástěnka       Co je storytelling       O nás       Nabízíme       Projekty       Události       Kontakty      Galerie      About us (ENG)

Newsletter

O sdružení   |   Slovosledi   |   Lidé   |   Napsali o nás  

Storytelling o.s. je neziskovou organizací založenou 18. března roku 2013. 

Příběh ale začíná už dřív, a to v dalekém Norsku na začátku roku 2010. Studentka Barbora Schneiderová tam totiž objevuje studijní obor storytelling. Síla vyprávění příběhů ji okouzlí natolik, že s ní seznamuje své přátele po návratu domů. Vzniká několik storytellingových inscenací, první zájemci se účastní workshopů, později je založen storytellingový soubor  a spolu s ním občanské sdružení Storytelling.

Hlavní snahou sdružení je objevovat, tvořit a prozkoumávat možnosti využití formy vyprávění zvané storytelling. Naším cílem je zavedení storytellingu do povědomí nejen uměleckých kruhů, ale především školství  i široké veřejnosti. Naším plánem je navázat dlouhodobou spolupráci s kulturními, vzdělávacími institucemi a školami a prosadit storytelling jakožto jedinečnou zábavně-vzdělávací metodu.
Sdružení se však neorientuje jen na oblast školství, krom produkční záštity storytellingových inscenací (soubor Slovosledi) se zabýváme i vedením workshopů a teambuildingů pro veřejnost i pro firmy, chystáme se na pořádání storytellingového festivalu a za vysněný cíl považujeme vybudování českého storytellingového centra s pravidelným programem.
V současnosti navazujeme spolupráci s mezinárodní sítí vypravěčů a s evropskými organizacemi, které se věnují storytellingu a za důležitou aktivitu také považujeme zapojování se do mezinárodních projektů a čerpání inspirace ze zahraničí.
Činností sdružení vzniká vypravěčská základna, která pracuje na rozvíjení kvalit jednotlivých vypravěčů a rozvoji samotné storytellingové metodiky.

Členové sdružení Storytelling jsou především vypravěči, lektoři storytellingu a divadelníci, ale také produkční, pedagogové, vychovatelé a redaktoři.


„I am so happy and proud that you are doing storytelling, I am sure you will do great.“
(„Jsem velmi šťastná a pyšná, že se věnujete storytellingu.
Jsem přesvědčená, že to děláte skvěle.“
)


Heidi Dahlsveen, lektorka storytellingu, Norsko


Lektorsko-dramaturgická rada: Barbora Schneiderová, Matěj Záhořík

Ilustrace a grafika Storytelling o.s.: Lucie Blaževská

Výroční zpráva Storytelling o.s. za rok 2013 ke stažení zde.
Výroční zpráva Storytelling o.s. za rok 2014 ke stažení zde.
Výroční zprava Spolku Storytelling za rok 2016 ke stažení zde.

 

Spolupracujeme

Divadlo na cucky, Studio Damúza, Plechárna Černý Most, festival VyšeHrátky, Varianty – Člověk v tísni, o.p.s., KC Zahrada, Chodovská tvrz, Deaf Friendly, Divadlo Lampion, Spolek Dcery 50. let

A také s dalšími vypravěči
Martin Hak, Justin Svoboda

 

Storytelling o.s., info@story-telling.cz, +420 728 538 137 | www.story-telling.cz | design Adéla Sobotková | programming Zdeněk Vévoda