Nástěnka       Co je storytelling       O nás       Nabízíme       Projekty       Události       Kontakty      Galerie      About us (ENG)

Newsletter

festival Storytelling!   |   Storyslam   |   Příběhové kavárny   |   Příběhové knihovny   |   Klub vypravěčů   |  Storytelling do škol!   |  Tisíc a jedna Olomouc

2018  | 2017 | 2016 | 2015 | 2014       

Festival Storytelling 2018: Křížem krážem | Criss Cross

6.–7. 10. 2018
Cross Club, Praha

Storytelling CZ & Cross Attic
***english bellow***

Jaké podoby má vyprávění různě po světě? A jaký je vlastně směr českého storytellingu? Je jen jeden nebo jsou pěšinky pro vyprávění příběhů u nás mnohé? A jak je pořádně prošlapat? Inspiraci nám můžou dát vypravěči ze zemí, kde je storytelling už známou součástí kultury.

Během festivalu se vypravíme do světa příběhů hned několikrát a do hloubky. Nejdřív na workshopu se zahraničním lektorem, potom budeme křížem krážem napříč příběhy putovat po prostoru Cross clubu s vypravěči českými i zahraničními a zastavíme se až u vyprávění hlavního hosta festivalu.

Jak jsou na tom příběhy v roce 2018 u nás i ve světě si zažijete v sobotu a v neděli si o tom můžeme povídat u pozdní snídaně s diskuzí.

Vstupné: https://goout.net/cs/listky/storytelling-festival-2018/kfmd/
v předprodeji na festival: 150 Kč
na místě na festival: 200 Kč
samostatně workshop: 400 Kč
workshop + festival: 500 Kč
na workshop je třeba se přihlásit na mail: info@story-telling.cz

Program:
10:00–15:00 workshop s italskou lektorkou Valentinou Zocca v angličtině s překladem, pokud bude potřeba :)

KŘIŽOVÁNÍ PŘÍBĚHY, KŘIŽOVÁNÍ ŽIVOTEM
"Nemůžete bojovat s lidmi, pokud znáte jejich příběh," říká staré moudro.
Vyprávění příběhů je jednoduchý, ale silný způsob, jak spojit lidi, přinést světlo do naší společnosti a ukázat nám, co se můžeme naučit díky lidské rozmanitosti.
Na workshopu budeme objevovat našeho přirozeného vypravěče, kterého v sobě máme všichni. Budeme experimentovat s tím, jak nás jednoduchý akt vyprávění a naslouchání spojuje. Budeme si hrát s hranicemi osobních a tradičních příběhů, s hranicí mezi realitou a představivostí, mezi fakty a metaforami.
Workshop je otevřený všem a nevyžaduje žádné předešlé zkušenosti.

16:00–18:00
Vyprávění křížem krážem Crossem
příběhy všude, kudy projdete, a že má Cross opravdu hodně uliček
vypráví: vypravěči ze Storytelling CZ

19:00–20:00
vystoupení zahraničního hosta v angličtině – charismatická Valentina Zocca

PŘÍSTAV PŘÍBĚHŮ
Benátky jsou přístav, a vždy byly místem, kde se lidé mohou procházet a potkávat, ale také odkud můžou odjet a cestovat po světě.
Když jsem začala vyprávět příběhy, vyrůstala jsem v Benátkách. Bylo pro mne naprosto přirozené, abych si vybírala příběhy z různých tradic, a to jak z daleka, tak z mého okolí.
Příběhy pro mě byly možností, jak cestovat po světě díky mé představivosti, než jsem vůbec mohla nastoupit do letadla. Byly pro mě způsob, jak se cítit doma, i když se "doma" zdálo daleko. Byly můj cestovatelský deník.
Příběhy byly mým přístavem a teď se jim snažím být přístavem já, přivítat je a nechat je zase odejít.
Každý příběh, který uslyšíte, vypráví o mně, o lidech, se kterými jsem se setkala, o místech, která jsem milovala.

Chcete mě doprovázet na této cestě? Pojďte se připojit!
21:00–?
Příběhy u ohně
Vyprávět může každý!

neděle
11:00–14:00 – pozdní snídaně s diskuzí o storytellingu napříč státy

Moc se těšíme na společně strávený čas ve světě příběhů.

Open call pro vypravěče: https://goo.gl/Qt4JY2

http://www.story-telling.cz/
https://crossattic.com/

*****

What forms has storytelling in the world? And what is actually the direction of the Czech storytelling? Is there only one, or are there many ways to tell stories? And how is it to go through them? Inspiration can give us storytellers from countries where storytelling is already a recognized part of cultural life.

During the festival, we will go into the world of stories several times and deep inside. First, at a workshop with a foreign lecturer. Afterwards we will criss cross the Cross Club with stories until we are led to hear the main international guest of the festival.

How are the stories in 2018 in our country and in the world you can experience on Saturday and on Sunday we can talk about it at a late breakfast with discussion.

Info about artists coming soon.

We are all looking forward for a common time spent in the realms of stories.

Open call for storytellers: https://goo.gl/Qt4JY2

http://www.story-telling.cz/
https://crossattic.com/

Storytelling o.s., info@story-telling.cz, +420 728 538 137 | www.story-telling.cz | design Lucie Blaževská | programming Zdeněk Vévoda