Nástěnka       Co je storytelling       O nás       Nabízíme       Projekty       Události       Kontakty      Galerie      About us (ENG)

Newsletter

festival Storytelling!   |   Storyslam   |   Příběhové kavárny   |   Příběhové knihovny   |   Klub vypravěčů   |  Storytelling do škol!   |  Tisíc a jedna Olomouc

2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014       

STORYSLAM – Světový den vyprávění 2018

20. března 2018, 14.00–21.00
Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha
Téma: moudří blázni

Vstup: zdarma

Přihlašování na workshopy a antisoutěž ve vyprávění tady: https://goo.gl/daA8gF

Workshopy nejen pro pedagogy
14–17 hod.

Vyprávějte dětem. Vyprávějte s dětmi
Je možné využít příběhy ve vzdělávání? zajímá vás, jak zaujmout své svěřence ve školce, škole, dramaťáku i družině příběhem? Není nic jednoduššího. Každý rád poslouchá příběhy a děti ze všech nejraději. Podíváme se na vypravěčské hry a cvičení, které vám pomohou zaujmout pozornost malých neposedů. Ukážeme si, jak vtáhnout děti do tvorby příběhu, jak vypustit jejich fantazii a zároveň ji usměrnit do smysluplného výsledku. Vyzkoušíte si postupy, které používáme při workshopech s dětmi, i triky, které nám pomáhají při vyprávění dětských příběhů.
Workshop je určen všem pedagogům, vychovatelům a všem, kteří chtějí trávit čas s dětmi smysluplně a zábavně.
Lektor: Markéta Holá

„A najednou uviděl, jak...“
Základem vypravěčského výkonu je jasnost a srozumitelnost obrazů, z nichž se skládá děj vyprávěného příběhu. V této dílně se budeme cvičit v umění obrazotvorby. Vítán je každý, kdo se chce podívat a vyzkoušet si vybrané prostředky (nástroje), kterými vypravěč v hlavách posluchačů tvoří své dílo tak, aby se všichni přítomní měli možnost dívat, nechat se vést, prožívat, být pozorní, přemýšlet, rozumět a hlavně ... být v obraze. Může se něco takového hodit učitelům ve škole?
Rodičům doma? Lektorům vzdělávacích akcí pro dospělé? Bez pochyby! Vyzkoušeno!
Lektor: Martin Hak.

Výstup vyprávění s dětmi na ZŠ Na Beránku „Zastávka“
17:30–18:15
Zastávka. Místo, kde se potkává spousta lidí. Neznají se, nezdraví se, nezajímají se o sebe. Potkají se na chvíli a zase se rozejdou. A přitom můžou být jejich životní příběhy plné velkých dobrodružství, zvláštních tajemství, dojemných i zábavných zvratů. Co se stane, když se na chvíli zastavíme a zaposloucháme se do jejich životních příběhů.
Autorské příběhy žáků prvního trojročí ZŠ Na Beránku vznikly v rámci projektu Kreativní partnerství.

Zrezivělé dětství – Kádrovaná láska
18:30–19:10
Dospívání není nikdy legrace. Nové city, nové vztahy. O co těžší může být tahle doba, když jí procházíte v 50. a 60. letech 20. století s cejchem třídního nepřítele na čele. Může kádrový posudek stát lásce v cestě, nebo vás dovede do náruče toho pravého?
Příběhy dospívání dětí, jejichž rodiče se v 50. letech 20. století stali politickými vězni. Představení vzniklo ve spolupráci se spolkem Dcery 50. let.
Vypráví: Eva Burešová a Justin Svoboda

Storyslam – antisoutěž ve vyprávění
19:30–21:00
Téma: moudří blázni
Každoroční vyvrcholení celosvětového Dne storytellingu je Storyslam – antisoutěž ve vyprávění. Večer otevřený všem příznivcům vyprávění příběhů. Přijďte si příběhy poslechnout nebo rovnou jeden odvyprávět. Stačí si připravit pětiminutový příběh na téma Moudří blázni a užít si přejícnou pozornost publika.
Vyprávění bude podkreslovat i dramaticky doplňovat hudba v podání hudebníka.

 

Storytelling o.s., info@story-telling.cz, +420 728 538 137 | www.story-telling.cz | design Adéla Sobotková | programming Zdeněk Vévoda