Workshopy storytellingu - jaro 2023Vyprávění

29.04.2023 10:00
Storytelling CZ vás zve na jarní workshopy storytellingu!

29. 4. 2023
Vyprávějte dětem. Vyprávějte s dětmi.


Každý rád poslouchá příběhy a děti ze všech nejraději. Podíváme se na vypravěčské hry a cvičení, které vám pomohou zaujmout pozornost malých neposedů. Ukážeme si, jak vtáhnout děti do tvorby příběhu, jak vypustit jejich fantazii a zároveň ji usměrnit do smysluplného výsledku. Vyzkoušíte si postupy, které používáme při workshopech s dětmi, i triky, které nám pomáhají při vyprávění dětských příběhů.
Prozkoumáme, jak dětem jednoduše objasnit strukturu příběhu i jak je hravě vtáhnout do tvorby nového příběhu.


Workshop je určený pedagogům, rodičům, knihovníkům, prostě všem, kdo chtějí zábavně vyprávět dětem i s dětmi.


Lektorka: Markéta Holá
Kdy: Sobota 29. 4. 2023, 10 - 17 hodin
Kde: drama terra, 28. Pluku 7, Praha - Vršovice
Cena: 1900 Kč
přihlašování


20. - 21. 5. 2023 
1000 a 1 autorský příběh


Pokud jste někdy měli sen vytvořit svůj vlastní autorský příběh a povyprávět ho svým přátelům, rodině, kolegům nebo úplně cizím lidem, tenhle workshop je zcela určitě pro vás  V komorní skupině se budeme zabývat tvořením příběhu od A až do Z. Nahlédnete do metody storytelling a díky různým technikám si budete zkoušet možnosti, jak z nápadu vytvořit příběh, nebo jak z příběhů kolem nás získat nápad.


Z workshopu si odnesete spoustu námětů na vaše budoucí scénáře, filmy či knihy a také jeden rovnou více rozpracovaný. Právě na něm si natrénujete interpretační dovednosti, takže budete příběh vyprávět i ostatním a zkoušet si měnit hlas, zapojit gesta, vyprávět rychle nebo pomalu... Společně si vyzkoušíme řemeslo vyprávění a budeme odhalovat jeho tajemství.
Workshop je určený pro všechny, kdo by si rádi vytvořili vlastní příběh. Dovednost vyprávět příběh a cítit se u toho dobře se hodí snad u všech povolání a v životě vůbec :)


Lektorka: Barbora Voráčová
Kdy: víkend 20. - 21. 5. (sobota 12 – 18, neděle 9 – 15)
Kde: drama terra, 28. Pluku 7, Praha - Vršovice
Cena: 3500 Kč
přihlašování