Dominika Šindelkovávypravěčka, lektorka

Dominika Šindelková
Vypravěčka a lektorka

Zpívá v zábavové kapele s emočním přesahem. Stejně tak i vypráví. Storytelling považuje za geniální práci. Ikdyž zrovna sedí doma obklopena hromadou dětí, může cestovat a objevovat neprobádaný svět skrze nové příběhy, které si zrovna připravuje.  Inspiraci pro postavy příběhů moc ráda hledá ve všednodenních situacích a lidech, které potkává. Miluje dadaistické příběhy nejstarší dcery, které snad jednou uzrají ve vypravěčský večer. Nebojí se mluvit o vlastním životě a prožívání, vždy s nadhledem vypravěče, který vše vidí zvrchu a v souvislostech. Má ráda, když se do příběhu otiskne osobnost vypravěče. Má ráda lidi a interpretaci příběhů optikou témat, které ji osobně zajímají. A sdílení pohledů na dané téma se svým publikem.

Každé vyprávění a workshop je pro Dominiku radostným svátkem, dovolenou i malým únikem z mamasvěta. A pokud se poštěstí vyprávění na akcích pro děti, kam může své tři živelné kousky vzít s sebou, oba světy se krásně prolnou a dochází k harmonii lemované něžně a hravě mateřskou pečovatelskou hysterií.  

V repertoáru má příběhy pro děti i dospělé. Mytologické tradiční příběhy, autorské osobní příběhy nebo vyprávění inspirované povídkami světových autorů a popkulturou. Široký repertoár má pro školy a nově se věnuje i dětem školkového věku. Jako lektorka si obzvlášť cení spolupráce s Národním památkovým ústavem a rozvyprávění průvodců. 

Vypravěčské inscenace:

Pohádky ze všech koutů světa

Ať žije republika

Antické mýty

Všichni Teigeho Muži

Halas, co tě nepálí

Svět podle Čapků

David

Jan Ámos Komenský, bratr z novověku

Na počátku všeho

Vypravěčský Jukebox

Příběhy ve vlastní šťávě